Fundacja Inicjatyw Społecznych i Rozwoju Przedsiębiorczości

W latach 2013 - 2016 roku Fundacja realizuje projekt
"Dobra Robota jako drogowskaz osiągania wysokiego standardu życia - wczoraj, dziś i jutro"
Przeszkolonych zostało ponad tysiąc uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego. 

Prof. Tadeusz Kotarbiński jako logik, filozof i prakseolog, prof. U.W. i pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego napisał " Traktat o dobrej robocie" w 1955r. " jako wzorzec Dobrej roboty.

Dobra robota to jego zdaniem robota skuteczna, wydajna i ekonomiczna, wymaga działań wspólnych należycie zorganizowanych w ramach zespołów. Toteż jednym z podstawowych kanonów prakseologii, sformułowanych przez Kotarbińskiego, jest zasada integracji działań.

Celem zadania było upowszechnienie wśród młodej inteligencji województwa wielkopolskiego pozytywistycznych i etycznych wzorców Dobrej roboty i Etosu Pracy, oraz zapoznanie z koncepcją Prakseologii - teorii sprawnego działania (zwłaszcza racjonalności i skuteczności, efektywności jego metod ).

Dobra, czyli mistrzowsko wykonywana robota, ma być skuteczna, korzystna, ekonomiczna oraz powinna charakteryzować się integracją, dokładnością, czystością i prostotą działań. Jest to drogowskaz do osiągnięcia wysokiego standardu życia, budowy demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego.

Ważne jest by młodzi ludzie byli świadomymi podmiotami, a więc by każdy działał dla własnego dobra, był dobry w tym co robi, ale by było to w zgodzie z interesem społecznym, w ramach obowiązujących procedur i instytucji.

Rezultatem projektu jest poznanie przez młodych ludzi modelu normatywnego Tadeusza Kotarbińskiego, zainteresowanie młodzieży rozwojem społeczeństwa obywatelskiego i rozwojem demokracji.


Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

© FundacjaInicjatyw.pl 2024. Polityka prywatności
Wykonanie: Solmedia.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem